Omsetningsproblem lyr
Flere mottaksanlegg melder om at det er omsetningsproblem for lyr om dagen.
Vi ber derfor om at fiskerne holder god dialog med mottaksanleggene.
Rundskriv nr. 15-2020 er fortsatt gjeldende. Rundskriv 15-2020
Årets leppefisksesong starter fredag 17.07. kl. 08.00.
Vi ber om at alle nye leppefiskere / ungdomsfiskere tar kontakt med Vest Norges Fiskesalslag i godt tid før neste fredag for å få på plass det som trengs til å kunne signere sluttseddel for årets leppefisksesong.
De som var med i 2019 sjekker at de har kontroll på brukernavn og passord til CatchSign appen.
Før du tar kontakt kan du laste ned appen CatchSign fra AppStore eller Google Play til din mobil.
Telefon til VNF: 57 85 59 50
Nærings- og fiskeridepartementet har i brev datert 25. januar 2021 anbefalt at Mattilsynet vurderer en videreføring av dispensasjonene fra fiskekvalitetsforskriften (28. juni 2013 nr. 844) §§ 7, 8 og 26 annet ledd. Bestemmelsene § 7 og § 8 gjelder krav om at sei skal bløgges og sløyes før omsetning. Det ble i 2020 gitt midlertidig dispensasjon fra §§ 7 og 8 med grunnlag i usikker markedssituasjon for hvitfisknæringen som følge av koronapandemien.
FYSISK ÅRSMØTE 15.04. ER AVLYST!!!
ÅRSMØTET BLIR GJENNOMFØRT SOM I 2020!
Vi har systemvedlikehold på datasystemet vårt fra fredag 05.02 kl. 15.30 til senest lørdag 06.02. kl. 12.00.
Det vil ikke bli mulig å signere sluttsedler i dette tidsrommet.
Husk at kaisalgløyvet må fornyes årlig.
Du kan fylle ut søknadsskjema direkte fra vår hjemmeside:
Link til skjema finner du her: Søknadsskjema
Om noe er uklart så ta kontakt med oss på 57 85 59 50
I en pressemelding fra Nærings og Fiskeridepartementet går det frem at kravet som skulle tre i kraft fra nyttår om ny teineneåpning utsettes til 2022.